Wydrukuj stronę
O placówce

To wersja archiwalana. Zobacz wersję aktualną

Lata siedemdziesiąte były dla Nowego Targu okresem intensywnego rozwoju i wzrostu gospodarczego. Były to lata największej prosperity istniejących tutaj Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego "Podhale", które dawało zatrudnienie dla wielu tysięcy pracowników. "Za pracą" napływała do Nowego Targu ogromna rzesza ludzi nawet z bardzo odległych miejscowości. Dla nich budowano całe osiedla bloków, a co za tym idzie konieczne było rozszerzenie infrastruktury. Sześć istniejących przedszkoli miejskich nie wystarczało już. Miasto musiało podjąć decyzję o budowie następnego przedszkola.

I tak w grudniu 1978 roku Przedszkole Miejskie nr 7 otworzyło swoje podwoje. W przestronnych pomieszczeniach miejsce znalazło 140 dzieci w 4 oddziałach, pracę podjęło 7 nauczycieli i 10 osób obsługi. Pierwszym dyrektorem została pani Irena Krapkowska. Równolegle z zajęciami dla maluchów przedszkole prowadzi zajęcia dla 6-io latków.

Obecnie uczęszcza do przedszkola 105 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Na straży właściwej organizacji opieki nad dziećmi i sprawnego funkcjonowania całości przedszkola stoi od dnia 1 września 1997 roku pani mgr Maria Chowaniec. W 2003 roku Przedszkole Miejskie Nr 7 w Nowym Targu obchodziło jubileusz 25-lecia pracy dydaktycznej i opiekuńczej. Możemy pochwalić się ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Naszym atutem jest praca nowoczesnymi metodami nauczania i wychowania, a także nauka języka angielskiego od 4 roku życia dziecka tzn. że starsze maluchy uczą się tego języka i to z dużym powodzeniem.

Przedszkole w swojej działalności gwarantuje szeroką gamę ofert edukacyjnych. Zajęcia organizowane wg wytycznych oświatowych przeplatane są zajęciami dodatkowymi, takimi jak: RELIGIA, JĘZYK ANGIELSKI, ZESPÓŁ GÓRALSKI, RYTMIKA, ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ I PEDAGOGIEM, SPORTOWO-RUCHOWE, ARTYSTYCZNE, TEATRALNE, prowadzonymi przez nauczycieli wyspecjalizowanych w tych dziedzinach. Przedszkole stale utrzymuje kontakt ze środowiskiem lokalnym, czynnie uczestnicząc w życiu miasta, np. poprzez organizację Festynów Rodzinnych.
Podpis
Maria Chowaniec
Opublikował
WebMaster
Data wytworzenia
01.09.2014
Data publikacji
01.10.2014, 15:15
Ilość wyświetleń
110